Viskon Gömlek Elbise Dikimi || How To Sew Shirt Dress

Gömlek Elbise Dikimi mi dedi biri ?  2 sezondur hayatımızın vazgeçilmezleri arasında kendisi . Bakınız;

“Çizgili Gömlek Dikimi”

”Piliseli Gömlek Dikimi ” 

Boyfriend Gömlek  ”          diyerek şu ana kadar 3 yazım olmuş bu konuda . Tesettür giyimde rahat edeceğiniz elbise modelleri arıyorsanız doğru adrestesiniz.Viskon Gömlek Elbise Dikimi ile yayın hayatımıza devam ediyoruz sayın seyirciler.

Viskon Gömlek Elbise Dikimi Malzeme Bilgileri

 • Viskon çiçekli kumaş
 • 170 cm uzunluğunda kumaş ( Çok zorladım Uzun kollu olsun diye )
 • Kendi kumaşından basılmış düğmeler
 • Kol için yarım metre lastik

 

Viskon Gömlek Elbise Dikimi Kalıp Bilgileri

Burda-ağustos-2015-no-123
Burda-ağustos-2015-no-123

 

Yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımıza değişmeyiz’in bir örneği olarak elbette bu kalıbı kullanacaktım efendim.^^

 

Viskon gömlek elbise dikimi

 

Kumaşa nasıl yerleştirdiğimi bu fotoğraftan anlatacağım.

 • Efendim 170 cm kumaşla naptın neettin demeyin koluna ek yaptım heheheh^^ Daha önce de bu tekniği uygulamıştım ama siz onu görmediniz henüz yayınlanmadı. Kumaş viskon olduğu için (pamuklu ve ince) Ayrıyeten desenli de olunca birleşim yeri hiç belli olmuyor .Tecrübe ile sabit olduğu için bu gömlek elbisede de aynı yöntemi kullandım ve koluna kumaş ekleyerek uzattım. Aksi takdirde ya beden boyu kısa olacaktı ya kol boyu. O şekilde de kombin zor oluyor en iyisi tek parça giysiler .
 • Çiçek desenleri tersli düzlü olduğu için sıkıntı olmadı ve kalıpları çift yönlü yerleştirdim. Kumaşımın yettiğince koltuk altından açtım. Mezuranızı cetvel gibi kullanarak yanlarından çizebilirsiniz.
 • Kolu da gördüğünüz gibi yettiği yerden katladım , kalan kısmı da yanından kullandım.
 • Hatta kemere kumaş yetmedi şu iki bedenin prtasından çıkan 5 cm kumaşın arkasına evden siyah bir kumaş kestim de kemeri öyle yaptım hehe ^^ Renkli kemerler falan denedim ama içime sinmedi zorlaya zorlaya tüm kumaşı kullandım.

 

Viskon gömlek elbise dikimi

 

 • Düğme bile bastırdım kumaştan . En küçük boy düğme kullandım ve bele kadar daha sık belden aşağı seyrek aralıkta diktim. Elbisenin altına da seyyar astar kullanıyorum bu yıl bolca kullandığım bir yöntem. Yaz aylarında astar ile ( koyu renkli ipek astar ve beyaz pamuklu astar olarak 2 tane diktim ihtiyaca göre bütün yaz kullandım. Sonbaharda altına etek badi vs giyeriz .Kış demeye kış olmuyor Hatay’da ama kışın da üstüne kazak ya da içine triko giyebilirim . 4 mevsim kullanışlı ürünlere merhaba ^^

 

Viskon gömlek elbise dikimi

 

Ben bu kumaşı parçacıda bulduğumda pek bir hevesle aldım elbette kimsede yoktu çünkü o vakit. Epeydir de dışarı çıkmıyordum geçen hafta bir de ne göreyim meğer herkeste her vitrinde viskon elbiseler. Hevesim kaçmadı değil ama kumaş çok rahat biraz giyelim bakalım^^

 

gömlek elbise dikimi

3 Replies to “Viskon Gömlek Elbise Dikimi || How To Sew Shirt Dress”

 1. Öncelikle ellerinize sağlık bir sorum olacak bende dikmek istiyorum ama acemiyim dikiş konusunda yeni başladım diyebilirim kalıpta ön ve arkada pensler bulunuyor bu modeli dikerken pensleri iptal edip düz mü dikiyoruz bir de kol altından aşağıya doğru genişliyor model başlangıçta kaç cm genişletmeliyiz şimdiden teşekkür ederim.

  1. Teşekkür ederim evet iptal pensler. Dilediğiniz kadar genişletirsiniz bir ölçüsü yok sevgiler

 2. Çok teşekkür ederim iyi çalışmalar

Bir Cevap Yazın