Bir Küçük Termal Otel Meselesi

termal-otel-jolly-tur

Herkese yeniden merhabalarrr . İnstagramdan beni takip edenler bilir geçenlerde Ufak çaplı bir Türkiye turu yaptık:P Yolumuz Afyonkarahisar’a da düşünce bu başlıkla bir yazı yazmak istedim. Gelin bakalım size sorularım var 🙂

Termal otel ;

yeraltı su kaynaklarının kullanılması ile oluşturulan, genelde romatizmal hastalıkların tedavisi için kullanılan kaplıca da denilen işletmelerdir.Termal otel deyince Türkiye’de Afyon dan başka isim gelmez akla . Hepimizin bir tanıdığının devremülkü ve ya herhangi bir otelde deneyimi mutlaka vardır. Ben de sizden termal otellerde bildiğiniz duyduğunuz ya kendi deneyimlediğiniz artı ve eksiler nelerdir onları sormak istiyorum. Bu yazının altına yorum olarak bırakırsanız  herkes faydalanmış olur. Ya da mail de atabilirsiniz .

termal-otel-jolly-tur

Hangi Mevsimde Gidilmeli?

Benim ailemden de daha önce termal otele gidenler oldu elbette. Bu biraz da +40 itemi bizim ülkemizde haha 😛 Malum termal otel turizmi kışın canlanıyor o zaman da mesai vakti olduğu için çalışanlarımız iş başında emeklilerimiz ise o termal senin bu termal benim geziyorlar. Benim gördüğüm kadarıyla genelde ekim – kasım ayında gidiyorlar hem kar kış iyice gelmemiş hem de havalar çok ısınmamış oluyor.

Otel Seçerken Önemli Olan Noktalar Neler ?

Özellikle titiz hatunların ilk sorusu temizliği olacaktır elbette. Gidip tek tek gezerek odaları görüp karar vermek en güzeli olsa bu her zamsn mümkün olmuyor . Böyle durumlarda internette güvendiğiniz sitelerde yorum araştırması yapabilirsiniz. Biz mesela yol üstünde gelirken bir kaç otele uğrayıp hakkında bilgi aldık ,gideceğimiz zaman bunları göz önünde bulunduracağız.

Fiyat Karşılatırılması

Bu da önemli bir başlık elbette. Fiyat-hizmet karşılaştırması yapılması gerekir öncelikle. Tam pansiyon – yarım pansiyon ,şehir merkezine uzaklığı vs bir çok kriterden önceliğiniz ne ise ona göre değerlendirme yapmak lazım . İşte burada filtre seçenekleri olan siteler devreye giriyor ve işimizi kolaylaştırıyor. Termal otellerde güzel bir araştırma yapmak için Jolly Tur’u tercih edebilirsiniz. Hem şu sıralar uygun fırsatların da bulunduğu bu sitede gönlünüze göre bir yer olacağına inanıyorum.

Herkese benden sevgiler yorum ve maillerinizi bekliyorum şifalı günler geçirmeniz dileğiyle.

 

Bir cevap yazın