Nevresim Takımı Nasıl Olmalıdır?

nevresim takimi

Nevresim takımı başlıklı yazım ile herkese yeniden merhabalar . Bu yazımda gönlümde yara yapan pembe evlere inat ev tekstili hakkında biraz konuşacağım. Yani bugün giyime ara verdik mefruşata start 😀

Şimdi kardeşlerim bu ev tekstili dediğimiz olayı kadınlar yanlış anlıyor. Yani bir evde kadın ve erkek beraber yaşıyor ama alışverişi kadın kendi zevkine göre yapıyor Ev pembe kusuyor ondan sonra. Yani yapmayın etmeyin o kadar çiçekli böcekli kalpli nevresimi yorganı ne yapacaksınız yani . Desenli şeylere çok maruz kalınca başım ağrıyor benim. Hatta şu çizgili kimonomu dikerken bir ara kusacak gibi olmuştum:D Simple is the best diyorum ve tercihlerinizi sadelikten yana kullanmanızı öneriyorum.

 

Temsil misal yukarıdaki takım. Herkes bu kadar sade modellerden hoşlanmayabilir ama en azından kocaman kocaman pembe güllerden vazgeçmenin zamanı geldi…

Nevresim Takımı Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Benim için önemli konu elbette kumaşı . Pijama çarşaf yastık gibi temas halinde olduğumuz ürünleri doğal içerikli seçmek gerekiyor . Ten ile direk temas eden bu ürünlerin sağlığımıza zarar vermesini istemeyiz. Bu yüzden pamuk içerikli kumaşlara bakılmalı.

Nevresim Takımı Alışverişinizi Online Yapıyorsunuz Kumaşı Nasıl Anlayacaksınız? 

Ürün bilgisi kısmında kumaşın bileşenleri oran olarak verilir. Eğer açıklama yapılmadı ise müşteri hizmetleri ve ya canlı destek seçeneklerini kullanarak mutlaka bunları öğrenin. Polyester oranları çok yüksek ise kesinlikle uzak durun ve mümkün mertebe 100% pamuk olmasına dikkat edin. Bir kriter daha var kumaş seçiminde ; iplik sayısı. Cm başına düşen iplik sayısı da yazar bilgisi kısmında. Rakam yükseldikçe kalite de artar çünkü dokuma sıklaşacağı için daha uzun ömürlü bir ürünle karşı karşıyasınız demektir.

 

Bu modele bayılıp geliyorum siz okumaya devam edebilirsiniz.

Pamuk Saten Nedir ?

İsminde saten kelimesi geçtiği için önyargılı davranabileceğiz bir grup olmasına rağmen mefruşat kategorisindeki en kaliteli kumaş türlerinden biridir. Cm başına düşen iplik sayısı yoğundur ve maliyeti yüksektir. O yüzden hem satenmiş hem pahalı bu nasıl iş sorularının muhatabı pamuk saten yumuşak dokusudur. Kaygan ve noylan bir görüntü gelmesin aklınıza pamuk saten deyince. Geçenlerde youtuber Merve Özkaynak’ın bir videosunda da saç kırılmaları için uyguladığı yöntemleri anlatıyordu . Normal yastık yüzleri sürtünmeyi artırdığı için zaten hassas durumdaki saç tellerinin kolayca kopmasına neden oluyor. Pamuk saten olan yastık yüzleri ise yumuşak bir yüzeye sahip olduğu için saçlara daha nazik davranıyor. Bu bilgiyi öğrenince resmen aydınlandım 🙂 Siz de aydınlanmak isterseniz burada gözüme çarpan efsane modelli Nevresim Takımlarını inceleyebilirsiniz . Herkese iyi bir hafta dileğiyle sevgiler.

Bir cevap yazın