Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir?

Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir

 ”Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir?” diyenler için bir kaç öneri ile bu yazımda buluşuyoruz . Ben aklıma gelenleri paylaşmak istedim sizlerin önerilerini de mutlaka bekliyorum yorum olarak bırakabilirsiniz 🙂

Özellikle toplu ortamlarda yaşayanlar için tehlikenin yaklaştığı şu sonbahar günlerinde biraz bilgilerimizi paylaşalım dedim. Okullar  , iş yerleri gibi ortamlar hastalık kapmak için oldukça müsaittir. Özellikle biz öğretmenler çok daha dikkatli olmak zorundayız. Zaten hassas bedenler ile beraberiz ve birbirimize virüs bulaştırma olasılığımız çok yüksek .

Tüm gün kulaklarda aynı cümle ; öksürürken ağzımızı kapatıyoruz çocuklar 🙂 ya da hapşururken elimizle ağzımızı kapatıp daha sonra yıkıyoruz çocuklar vs . Yeni öğretirken bu işlem epey zorluyor.

Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir?

Kullanılan bardaklara dikkat edilmeli mümkünse tek kullanımlık bardak ya da kişisel şise tercih edilmeli. Şişeler plastik değil cam olmalı.

Tuvalet ve lavabolarda duvarlar dahil fazla temas edilmemeli kapı kollarına dokunmadan açıp kapatmaya çalışmalı. Mikroplar bu gibi bölgeşerde 3 saate kadar yaşayabiliyormuş ki bu korkunç bişey. 3 saatte kim öle kim kala yani.

Sınıflar ve ya evler artık nerde zaman geçiriyorsanız mutlaka günlük havalandırılmalı. Kış günü bile olsa soğuk kar demeden pencereleri açarım ben . Buna alışınca içerideki oksijen eksikliği hemen farkediliyor .

Adaçayı ıhlamur vs bitki çaylarını da içmeye özen göstermeli.

Soğuk algınlığı her zaman belirti verir aslında. mühim olan yakalanmadan evvel korunabilme durumudur ki bu da dikkat ister. Yakalandıktan sonra ise pek bir ilaç tedavisi yoktur aslında. Özellikle kendi kendinize karar verip evde antibiyotik alımına başlamanız çok sakıncalıdır. Ne yazık ki bu durum vücudunuza yğk olmaktan başka bir işe yaramaz çünkü antibiyotikler virüs öldürmez onlar bakteri savaşçılarıdır. Bu durumda soğuk algınlığı için en fazla ağrı kesici ateş düşürücüler içilebilir ki ben onu bile tercih etmem böyle durumlarda .

Tuzlu su gargarası da çok iyi bir yöntemdir. Burun ve boğaz için kullanılabilir. Hatta ağız bakım suları yerine ben günlük olarak tuzlu su gargarası yapıyorum . İçeriğinde ne olduğunu bilemediğim onlarca yabancı kelime dolu ürünleri hayatımdan uzak tutmaya çalışırım her zaman.

 Soğuk algınlığına ne iyi gelir diyenler için   böyle bir yazı ile karşılaştım uzman doktor tarafından yazılmış ve ben kulaktan dolma bilgiler yerine her zaman alanında uzmanları severim:)

Son olarak da mühim bir konuya değinmek istiyorum . Aslında bütün hastalıkların anası stres ,olumsuz düşünce. Bu kötü kavramları bünyemizde barındırdığımız sürece ne hastalıklar bitecek ne tedaviler. Bağışıklık sistemimizin düşmanı olan herşey beynimizde başlıyor ve yine orda bitiyor. O yüzden herşeyden önce tavsiyem ;

OLUMLU OLALIM Sevgiyle Kalalım 🙂

Bir cevap yazın