İngilizce Kurs

Herkese yeniden merhabalar. Helloo diye girsem daha doğru olurdu aslında:D Biraz İngilizce meselesine gireceğim çünkü bugün. İşe başladığımdan beri (okul öncesi öğretmeniyim.) kendimi işe yarar hissediyorum inanır mısınız 😀  İşe gidince işe yaramak da pek güzel cümle oldu.İngilizce meselesi ile ne alaka derseniz programdaki İngilizce dersine de girince hıh dedim işte öğretmen olunca aslında her şey oluyor insan. Tüm branşlar hakkında bilgi sahibi olmalısın. Hatta hayatın her alanından bir şeyler bilmek zorundasın. Neden zorundasın çünkü ‘’öğretmenler her şeyi bilir.’’ Yalan söylemeyeceğine  ya da kesinlikle doğru söyleyeceğine inanan bir kitle var karşınızda. Ve bu kitle minicik J Tertemiz hayatlarına bir yamuk çizik dahi atmadan en güzel el yazısı ile bir şeyler yazmaya çalışırken korkuyor insan bazıları. Büyük mesuliyet nihayetinde.

Bir öğretmenim vardı onun yüzünden ‘’…..’’ sevmiyorum cümlelerini duyduğum bir çok insan oldu. Ve o ‘’bir öğretmen’’ olmaktan korkuyorum, ömür boyu da korkacağım. İyi ki de böyle olacak .

Daha fazla duygusala bağlamadan İngilizceye dönmek istiyorum. Vakti zamanında ortaokulda iken (bir köy okulunda okudum) İngilizce dersimize çok tatlı bir öğretmen giriyordu. Bizi epey zorlamıştı ama halen unutmadığım bilgileri de o öğretmenim sayesinde öğrenmiştim. Öğrenmekten daha ziyade kazandığım bir duygu vardı ki o da ‘sevmek’. İngilizceye olan ilgim ve sevgimin sebebi işte o öğretmenimdir. Daha sonraları lise döneminde özel bir İngilizce kursuna gittim . Alt yapı durumu olduğu için birkaç seviye ileriden başladım. 1 aylık bir kurs olmasına rağmen çok faydasını gördüm üniversitede makale çalışması yaparken de ekmeğini yedi

m elbette . Bir ara yüksek  lisans yapmayı çok istiyordum lakin bazı sebeplerden ötürü şimdilik erteledim. E konu yüksek lisans olunca otomatikman YDS dolayısıyla İngilizce oluyor. İlerleyen yıllarda halen böyle bir niyetim bulunmakla beraber ingilizce kurs olarak aklımda olan bir ismi de sizinle paylaşacağım: Wall Street English. Geleneksel sistemlerden farklı olarak bireysel ihtiyaçta eğitim veriliyor ki bu sınıf bazında eğitim almaktan çok daha mantıklı. Günümüzde başarıyı yakalayan sistemler pratik çözüm sunanlar olunca takdir etmeden geçemedim.

Çalışana kolaylıklar, emek verene başarılar ve herkese benden sevgiler

Bir cevap yazın